Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak pracować na żywca na ftp-ie?


14 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 07 stycznia 2016 - 14:58

#1

Jak najlepiej podejść do tematu jeśli sytuacja wymusza na nas pracę na żywo na plikach na serwerze ftp? Chodzi mi przede wszystkim jak uniknąć takiej wtopy jak dzisiaj kiedy używając filezilli przez przypadek nadpisałem sobie index.php innym plikiem i spędziłem cały dzien na pisaniu pliku od nowa :P. Jest może jakiś program gdzie można cofnąć takie działanie albo chociaż odczytać z jakiegoś backupu? 


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 07 stycznia 2016 - 15:05

#2

Jak najlepiej podejść do tematu jeśli sytuacja wymusza na nas pracę na żywo na plikach na serwerze ftp? Chodzi mi przede wszystkim jak uniknąć takiej wtopy jak dzisiaj kiedy używając filezilli przez przypadek nadpisałem sobie index.php innym plikiem i spędziłem cały dzien na pisaniu pliku od nowa :P. Jest może jakiś program gdzie można cofnąć takie działanie albo chociaż odczytać z jakiegoś backupu? 

Zainstaluj GITa i skorzystaj z uslugi BitBucket :) 

PS: Nie wyobrażam sobie pracy bez systemu kontroli wersji.


  • 1

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 07 stycznia 2016 - 15:08

#3

Ja jak potrzbuję zmienić coś w locie na ftp (ale nie tyczy się to grubszych zmian), to przez FileZillę klikam na pliczek i daję edytuj, po zapisaniu jest on automatycznie uploadowany i nadpisywany.


  • 0

webDeveloper


przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 07 stycznia 2016 - 15:13

#4

Zainstaluj GITa i skorzystaj z uslugi BitBucket :) 

PS: Nie wyobrażam sobie pracy bez systemu kontroli wersji.

Do własnych amatorskich projektów to chyba szkoda zachodu z wdrożeniem jakiegoś systemu ale jeśli ten BitBucket jest w miarę łatwy w konfiguracji to sprawdzę:)


Ja jak potrzbuję zmienić coś w locie na ftp (ale nie tyczy się to grubszych zmian), to przez FileZillę klikam na pliczek i daję edytuj, po zapisaniu jest on automatycznie uploadowany i nadpisywany.

A da się tam wybrać jakiś inny edytor niż notatnik? Może to by ułatwiło sprawę bo ja najczęściej robię to tak, że mam 2 bliźniacze foldery kóre synchronizuję ze sobą i wtedy jest ryzyko że nadpiszę coś niepotrzebnie.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 07 stycznia 2016 - 15:22

#5

Tak, da się.

Edytuj > Ustawienia > Edycja pliku > "Użyj własnego edytora" i wybierasz to co chcesz, a później zaznacz niżej "Zawsze używaj domyślnego edytora".

 

Do mniejszych projektów szkoda zachodu na GIT'a. Proponuję SVN, jest trochę w sieci usług które udostępniają za darmo jakiś niski pakiet.


  • 1

webDeveloper


przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 07 stycznia 2016 - 15:34

#6

Tak, da się.

Edytuj > Ustawienia > Edycja pliku > "Użyj własnego edytora" i wybierasz to co chcesz, a później zaznacz niżej "Zawsze używaj domyślnego edytora".

 

Do mniejszych projektów szkoda zachodu na GIT'a. Proponuję SVN, jest trochę w sieci usług które udostępniają za darmo jakiś niski pakiet.

Spoko :)  pomyślę o tych systemach kontroli wersji...albo poczekam aż skasuję coś naprawdę ważnego to będę miał lepszą motywację :P


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 07 stycznia 2016 - 15:37

#7

Ani SVN ani GIT'a nie widzę w przypadku gdy faktycznie masz coś edytować w locie bezpośrednio na serwerze. To się sprawdza jak masz możliwość zrzucić pliki do siebie, wprowadzić zmiany i dopiero wtedy upload.


  • 0

webDeveloper


przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 07 stycznia 2016 - 15:43

#8

No to w tym wypadku i tak kicha bo sprawa dotyczyła zmian w systemie templatek na jakimś starym autorskim cms-ie. Żeby edycja plików u siebie miała sens to musiałbym sobie tego cms-a postawić na localhoscie a na to nie ma szans.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 07 stycznia 2016 - 16:55

#9

No GITa na kompie powinienes miec. Podpiecie BitBucketa? To 2 minuty.

Ja mając w PHPStormie podpięte wszystkie projekty i do każdego FTP nie mam problemu. Do tego do każdego projektu mimo wszystko GIT. Śmiga aż milo.

Bo to jest tak, że niby 1 zmiana tylko na szybko, ale raz, ze łatwo coś z*ebac, a dwa, ze i tak za miesiac wrócisz do tematu i nie bedziesz juz danych do FTP pamietac. a majac projekty zpaisane w srodowisku nie ma tego problemu. No i jest kopia danych na GIT zawsze.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 08 stycznia 2016 - 08:13

#10

Potwierdzam, w moim wypadku to jest Aptana Studio + SVN :P

Za dużo rzeczy mam już powrzucanych 'z dawnych lat' w svn żeby teraz na gita się przenosić, choć pewnie prędzej czy później to zrobię :D


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 08 stycznia 2016 - 08:27

#11

Potwierdzam, w moim wypadku to jest Aptana Studio + SVN :P

Za dużo rzeczy mam już powrzucanych 'z dawnych lat' w svn żeby teraz na gita się przenosić, choć pewnie prędzej czy później to zrobię :D

Nie będziesz mieć wyjścia :D


  • 0

przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 08 stycznia 2016 - 09:18

#12

Przypuszczam żebym musiał w ogóle podejść do tematu bardziej globalnie i po prostu ogarnąć porządne środowisko developerskie ale jakoś nie mam motywacji :D


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 10 stycznia 2016 - 01:28

#13

PS: Nie wyobrażam sobie pracy bez systemu kontroli wersji.

 


Do mniejszych projektów szkoda zachodu na GIT'a. Proponuję SVN, jest trochę w sieci usług które udostępniają za darmo jakiś niski pakiet.

 Ja rozumiem wprowadzanie zmian i testowanie wszystkiego na lokalnym/intranetowym webserwerze, późniejsze synchro z svn i pchnięcie na produkcję.
​Ale wy poważnie mówicie o stosowaniu kontroli wersji przy testowaniu zmian typu zmiana grubości obramowania elementu z 2px na 3px w css ?!


Przemoo: poszperaj za info jak podmontować zdalny katalog ftp jako lokalny folder.
A swoją drogą użyj jakiegoś IDE, lub bardziej rozbudowanego edytora, który tworzy pliki backupu oraz posiada historię zmian.
Podstawowym jest notepad++. Natomiast o całej gamie używanych i polecanych edytorów znajdziesz wątek na forum.


  • 1

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 10 stycznia 2016 - 22:25

#14

Jak cos testujesz na FTP i masz kopię obecnej wersji na GIT to ni widze problemu. Nie kaze commitowac testow. 
Jednak jak juz sie zdecydujesz na pewne zmiany, wprowadzasz je i uwazasz, ze sa ok, to powinny sie one znalezc w systemie kontroli wersji. 

Jestem ciekaw ile razy sobie nadpisaliscie jakies pliczki i byl problem, bo kopii nie bylo podczas takich zabaw :)

No chyba,  ze na kazdym projekcie pracujecie w pojedynkę, to też zmienia postać rzeczy.


  • 0

przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 12 stycznia 2016 - 10:37

#15

A swoją drogą użyj jakiegoś IDE, lub bardziej rozbudowanego edytora, który tworzy pliki backupu oraz posiada historię zmian.
Podstawowym jest notepad++. Natomiast o całej gamie używanych i polecanych edytorów znajdziesz wątek na forum.

Z edytorami to chyba nic więcej nie bede kombinował. Do webdev używam Viusal Studio Code a do C#/XAML Microsoft Visual Studio Community i raczej nic więcej mi nie potrzeba. Co do reszty to przetestuję Wasze propozycje. Na pewno nie zaszkodzi spróbować :)


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych