Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak odzyskać swoje pieniądze?


7 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
animal123
-4
Neutralna

Napisano 22 stycznia 2016 - 04:32

#1

Witam. W 2011 roku otworzyłem hurtownię wielobranżową. Na początku zajmowałem się sprzedażą hurtową szerokiej gamy materiałów budowlanych, hydraulicznych, elektrycznych itp. Ogólnie hurtownia wielobranżowa. Z racji tego, iż biznes powoli mi się rozkręcał to pod koniec 2014 roku zdecydowałem się na poszerzenie działalności i zacząłem sprowadzać i handlować częściami początkowo do motorów później do samochodów. Klienci kontaktowali się, mówili czego potrzebują, a ja im to sprowadzałem. I to był przysłowiowy strzał w stopę, ponieważ miałem trzech klientów, którym na faktury z odległym terminem płatności sprzedałem towar za ok. 40% mojego całego asortymentu. I tak już 4 miesiące po upływie terminu płatności pomyślałem, że może warto przemyśleć sprawę i jakoś prawnie zawalczyć o swoje pieniądze, ponieważ moja płynność finansowa straciła na tym niesamowicie i boję się, że kryzys może się pogłębiać. Czy macie może jakieś rady ze swojego doświadczenia w jaki sposób "mogę" zacząć ścigać swoich dłużników? Może czując mój oddech na plecach, zaczną odbierać moje telefony i sprawa jakkolwiek posunie się do przodu. Może ktoś z was miał takie lub podobne problemy, ma własną działalność gospodarczą z podobnym problemem lub jest studentem prawa? Prosiłbym o poradę.


  • -2

krzysiek_web

    Użytkownik

  • 63 postów
    • Czas spędzony online: 3d 19h 56m 32s
6
Neutralna

Napisano 22 stycznia 2016 - 09:10

#2

Na początek wyślij przedsądowe wezwanie do zapłaty - poleconym.


  • 0

webKS - Wdrożenia stron i sklepów Internetowych.
Usługi Informatyczne 'webKS'.


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 22 stycznia 2016 - 12:47

#3

Witam. W 2011 roku otworzyłem hurtownię wielobranżową. Na początku zajmowałem się sprzedażą hurtową szerokiej gamy materiałów budowlanych, hydraulicznych, elektrycznych itp. Ogólnie hurtownia wielobranżowa. Z racji tego, iż biznes powoli mi się rozkręcał to pod koniec 2014 roku zdecydowałem się na poszerzenie działalności i zacząłem sprowadzać i handlować częściami początkowo do motorów później do samochodów. Klienci kontaktowali się, mówili czego potrzebują, a ja im to sprowadzałem. I to był przysłowiowy strzał w stopę, ponieważ miałem trzech klientów, którym na faktury z odległym terminem płatności sprzedałem towar za ok. 40% mojego całego asortymentu. I tak już 4 miesiące po upływie terminu płatności pomyślałem, że może warto przemyśleć sprawę i jakoś prawnie zawalczyć o swoje pieniądze, ponieważ moja płynność finansowa straciła na tym niesamowicie i boję się, że kryzys może się pogłębiać. Czy macie może jakieś rady ze swojego doświadczenia w jaki sposób "mogę" zacząć ścigać swoich dłużników? Może czując mój oddech na plecach, zaczną odbierać moje telefony i sprawa jakkolwiek posunie się do przodu. Może ktoś z was miał takie lub podobne problemy, ma własną działalność gospodarczą z podobnym problemem lub jest studentem prawa? Prosiłbym o poradę.

Udaj się po poradę prawną, wydasz 100-200 zł i bedziesz miec jasnosc. Pomóc Ci może też firma windykacyjna :) 


  • 0

animal123
-4
Neutralna

Napisano 29 stycznia 2016 - 17:51

#4

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale znalazłem w Internecie https://www.aif.com.pl/windykacja/windykacja-terenowa/ i pomyślałem czy nie skorzystać z ich pomocy. Korzystaliście może z ich usług tego typu prawników?


  • -2

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 29 stycznia 2016 - 21:02

#5

Hah, no nieźle :)

Myślę, że NIE POWINIENEŚ KORZYSTAĆ Z USŁUG TEJ FIRMY. Ich kapitał zakładowy i zdjęcia na stronie nie wzbudzają zaufania  :)


  • 2

writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 30 stycznia 2016 - 07:15

#6
Na ilu forach jeszcze będziesz zakładał taki temat?
Jeśli byś serio szukał pomocy udałbyś się od razu do radcy prawnego lub chociażby napisał na forum prawnym.
Albo jesteś idiotą szukając pomocy na forach tak daleko odbiegających tematyką od twojego problemu, albo myślisz, że jesteś sprytny i nikt się nie zorientuje po co ten temat. Czyli na jedno wychodzi.
  • 0

logo-green-dark.png


krzysiek_web

    Użytkownik

  • 63 postów
    • Czas spędzony online: 3d 19h 56m 32s
6
Neutralna

Napisano 30 stycznia 2016 - 12:39

#7

A coś tak czułem podpuchę na początku.


  • 0

webKS - Wdrożenia stron i sklepów Internetowych.
Usługi Informatyczne 'webKS'.


MagdaMirelda
0
Neutralna
  • LocationKoło, Poland

Napisano 12 kwietnia 2016 - 19:25

#8

Żenujące prowo wyczuwam


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych