Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Mam problem!

portal współpraca serwery domena

7 odpowiedzi w tym temacie
  • Zamknięty Temat jest zamknięty
maciekxz
0
Neutralna

Napisano 26 września 2013 - 09:06

#1

Cześć,

Mam mały problem do rozwiązania, chcę nawiązać współpracę z informatykiem, który stworzyłby portal i razem byśmy nim zarządzali. Problem polega na tym, że słabo znam człowieka i szukam rozwiązania, któreby w pewnym sensie zabezpieczyło jego oraz mnie w przypadku problemów. Czy np. jeśli serwery byłyby na niego, a domena na mnie to zabezpieczyłoby mnie przed jego zniknięciem ze stroną ?

 

Z góry dzięki za pomoc!


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 26 września 2013 - 10:58

#2

Domena to najmniejszy problem. Zawsze przecież można przenieść się z plikami strony na inny serwer i na inną domenę. 

Proponuję sporządzić odpowiednią umowę między Wami. Innego sensownego rozwiązania nie widzę.


  • 0

maciekxz
0
Neutralna

Napisano 30 września 2013 - 11:11

#3

Domena to najmniejszy problem. Zawsze przecież można przenieść się z plikami strony na inny serwer i na inną domenę. 

Proponuję sporządzić odpowiednią umowę między Wami. Innego sensownego rozwiązania nie widzę.

 

Może wiesz jaką umowę w takim przypadku najlepiej zawrzeć ?


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 01 października 2013 - 09:29

#4

Zwykłą umowę współpracy :)

Jeszcze lepiej jest zakupić serwer u hostera który daje możliwość żeby umowa była na dwie osoby.


  • 0

webDeveloper


konrad.walenty
1
Neutralna
  • LocationPL

Napisano 02 października 2013 - 19:08

#5

Umowa o współpracy będzie idealnym rozwiązaniem. Ważne, żeby w niej wpisać odpowiednie adnotacje o tym co dana osoba wnosi do projektu, czym ma zarządzać. Jeśli w Twojej opinii będzie nadal za mało (brak 100% pewności) to sugeruje zgłosić się do radcy prawnego on odpowiednią umowę przygotuje, następnie ją potwierdzić u notariusza. 


  • 1

vms

    Użytkownik

  • 81 postów
    • Czas spędzony online: 5h 33m 5s
28
Bardzo dobra

Napisano 16 października 2013 - 08:35

#6

Zwykła umowa cywilnoprawna Wam wystarczy. Właściwie największą wartością jest domena i ją warto dobrze zabezpieczyć. Niestety w razie konfliku, którego nie będziecie w stanie rozwiązać polubownie pozostaje sąd.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 16 października 2013 - 15:41

#7

Nie koniecznie domena, nie wiadomo co to za portal, może się okazać że baza użytkowników jest cenniejsza :)


  • 0

webDeveloper


vms

    Użytkownik

  • 81 postów
    • Czas spędzony online: 5h 33m 5s
28
Bardzo dobra

Napisano 18 października 2013 - 08:51

#8

Masz rację, wszystko zależy od specyfiki konkretnego projektu :)


  • 0





Podone tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: portal, współpraca, serwery, domena

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych