Skocz do zawartości

przemoo83

Rejestracja: 12 gru 2014
Poza forum Ostatnio: wrz 14 2016 08:08
-----

Moje posty

W temacie: Poszukuje poradnika do obsługi Gita

07 lipiec 2016 - 12:39

Ja kiedyś uczestniczyłem w  stawianiu sporego sklepu dla znanej firmy meblowej. Zalogowałem się do tego ich systemu przydzielania 'tasków' i piszę do głównego programisty 'co dalej? Gdzie jakie repozytorium? Jak to ma wszystko wyglądać?'. Koleś mi w odpowiedzi dał dane do ftp-a i mówi: "jak coś zrobisz to tu wrzucaj". Dodam jeszcze że pracowało przy tym z 5 front-endowców z których każdy wrzucał co chciał, gdzie chciał i jak chciał. Co ciekawe sklep finalnie powstał i działa do tej pory :D .

 

Czyli można śmiało używać webowej wersji Githuba/bitbucketa nawet pracując z obcymi ludźmi, tak?

Robiąc projekt na Githubie zrobiłbyś to o wiele bardziej profesjonalnie niż ta firma, która zgarneła za ten sklep grube siano :D


W temacie: Poszukuje poradnika do obsługi Gita

03 lipiec 2016 - 20:51

ogólnie to nie rozumiem dlaczego zamiast używać web wersji to każdy wrzuca/klonuje repo za pomocą command line ;/

Bo wtedy jesteś super cool developerem i patrzysz z góry na tych noobów co korzystają z GUI :P A tak poważnie, jak Ci wygodnie używać jakiegoś interfejsu graficznego to go używaj. Po to powstały. A jak poznasz linię komend to sam naturalnie zaczniesz jej używać bo jest szybsza i gwarantuje większą kontrolę nad całym procesem


W temacie: Awaria w firmie hostingowej 2be.pl

10 czerwiec 2016 - 07:42

i tu się grubo mylisz ;)

W branży IT chyba nie ma czego szukać, przynajmniej przez pewien czas. Jednak coby o nim nie mówić to na pewno jakieś doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu ma więc też jestem zdania że weźmie się za coś nowego. Ciekawe tylko za co :)


W temacie: Prezentacje produktowe z opisem funkcji

31 maj 2016 - 14:37

O widzisz brakowało mi tej frazy pod którą mogę szukać rozwiązań. 'Points of interest' zwraca fajne wyniki. Do tego jeszcze jakieś fajne bajery wizualne i może coś z tego będzie:)

Ciekawe tylko czy uda mi się osiągnać taki efekt "zakotwiczonej" łamanej linii, która prowadzi od danego punktu do okienka z opisem...


W temacie: Cena postawienia sklepu internetowego/bloga

14 maj 2016 - 22:57

To ja może przytoczę pewną historyjkę. Była sobie pewna firma meblowa, która zapragnęła mieć nowoczesny sklep na miarę czasów. RWD, pozycjonowanie, fresh design itd. Mój znajomy który łyknął ten projekt zaprosił mnie do niego żeby koordynować pracę programistów. Z briefu który został spisany z klientem wynikało że będzie to raczej 'piece of cake'. Według wstępnych wytycznych zdecydowaliśmy się na Prestashop. Finalnie było do zamieszczenia 12 000 produktów. Żaden problem, zleciliśmy to 2 studentom z którymi już kiedyś współpracowaliśmy. Grafik dopasował motyw Presty do identyfikacji wizualnej klienta.  Klient zatwierdził. No to działamy, teraz powinno być z górki. Nic bardziej mylnego. Pytasz jak to wygląda gdy klient posiada gotowy template, domene i serwer www? Nasz klient posiadał serwer, domenę i projekt, który zatwierdził. I co z tego. Finalnie i tak wywalił cały projekt do góry jajami. Nie chce mi się tego opisywać ale finalnie okazało się że ten cały brief można o kant dupy potłuc. Cały projekt trwał ok 1 rok (czyt. 12 miesięcy). Po drodze okazało się że wszystkie produkty mają mieć podgląd 3d ( no bo co to za problem). Praktycznie każdy element interfejsu został przebudowany pod wytyczne klienta. Nie muszę chyba dodawać jak się burzyli jak im przedstawiliśmy dodatkowe koszty. Mieliśmy przy tym projekcie na przestrzeni tych 12 miesięcy ponad 20 front i back endowców. Nie dziwię się im że przychodzili i odchodzili bo kasa była taka sobie a roboty było w przysłowiowy ch*j. Pod koniec projektu sam klepałem kod dla tego sklepu bo nie było już kim tego robić. To jest na prawdę bardzo pobieżnie przedstawiona historia ale piszę ją żebyś miał świadomość pewnych zależności. Klient ma w nosie to jaki nakład pracy dla niego wykonasz. Dla niego liczy się korzyść biznesowa. Dla Ciebie technicznie to może być konfigurowanie szablonu i ogólnie całego cms-a ale klient ma to gdzieś. On chce gotowy produkt który zwróci mu koszty inwestycji. Ma być ROI i koniec :P. Nie myśl nigdy w ten sposób że przyjdziesz do klienta i zrobisz dobrą programistyczną robotę a on Ci będzie za to wdzięczny. Zastanów się za to jak wykorzystać wiedzę, którą posiadasz tak aby Twój zleceniodawca miał z tego finansowe korzyści w biznesie który prowadzi.  To taka krótka historyjka :P  a wracając do Twojego pytania:

 

Jak to wygląda w przypadku gdy klient posiada gotowy template, domene i serwer www a od nas wymaga jedynie zainstalowania cms (na przykład WordPress), skonfigurowania szablonu i ogólnie całego cms pod ok. 1000 produktów?

może się okazać że klient faktycznie potrzebuje tego co pisze ale przygotuj się też na taką opcję jaka opisałem powyżej. W takim wypadku jak się domyślasz to nie jest robota na parę godzin B)